Interní zapracování dat StoneBase

Interní zpracování dat

S příchodem každého nového posledního vzorku na nižší úrovni se upravuje průběžný vzorek na dané úrovni tak, že se s tímto novým vzorkem zkombinuje (aktualizace průběžného vzorku). Pokud nový vzorek na nižší úrovni patří již do novější periody dané úrovně, než jakou reprezentuje aktuální průběžný vzorek, musí se průběžný vzorek před kombinováním napřed resetovat - vynulovat, tak aby došlo k jeho vytváření "nanovo" (reset průběžného vzorku). Pokud by z nějakého důvodu nebyl v takovém případě ještě průběžný vzorek převeden do nového vzorku posledního, musí se tak učinit ještě před resetem průběžného vzorku (mimořádné uzavření průběžného vzorku). Pokud byl nový vzorek na nižší úrovni již posledním vzorkem patřícím do periody dané úrovně reprezentované aktuálním průběžným vzorkem, převede se průběžný vzorek do nového vzorku posledního (řádné uzavření průběžného vzorku).

Pokud se proměnná na dané úrovni nemá zpracovávat, provádí se pouze aktualizace a reset průběžného vzorku, ale jeho uzavření se neprovádí.

Interní zpracování probíhá zřetězeně. Uzavření průběžného vzorku může vyvolat aktualizaci průběžného vzorku na vyšší úrovni.


Proteco Expert
Ing. Jiří Široký  
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!